• Milujete cukor a desí vás predstava, že by ste mali prestať úplne sladiť?
 • Neviete si vychutnať raňajky bez lyžičky medu, cukru, či agáve sirupu?
 • Túžite láskavým spôsobom znížiť konzumáciu cukru, ale bojíte sa, že bez sladidla to nebude ono?

Možno si nedokážete predstaviť život bez cukru presne tak, ako som si ho ešte pred pár mesiacmi nevedela predstaviť ani ja. Myšlienka, že by som mala obmedziť cukor ma desila a vždy som si myslela, že sa jedná o extrémne riešenia, ktoré sú iba nejakými módnymi výstrelkami v oblasti stravovania.

Premnožená kvasinka Candida v črevách bola pre mňa však dostatočnou odpoveďou na otázku, prečo prestať konzumovať cukor úplne.

Túžila som cukor, med, xylitol a iné sladidla nahradiť prirodzeným spôsobom z ovocia a vychutnať si sladké ráno bez pridaného cukru. Trápilo ma však, ako to docieliť?

Po viacerých pokusoch a omyloch som našla optimálny spôsob prípravy sladkých raňajok bez cukru, medu a iných sladidiel prirodzene z ovocia! Dnes sa o svoje know-how delím vo svojej e-knihe Lahodné raňajky na každý deň - 10 cukor free receptov, aby som aj vám mohla ukázať ako zdravšie sladiť aj bez cukru a sladidiel.

Možno vás práve napadlo: bez cukru a iných sladidiel? Veď to nebude chutné!

Pamätám si presne ten pocit ako mi zovrelo žalúdok pri myšlienke vzdať sa cukru úplne.

Najskôr som svoju cukor free diétu skúšala vydržať bez akýchkoľvek sacharidov, bez ovocia, bez škrobov, ale energia spolu s váhou šli rapídne dole. Pripadala som si úplne bez energie, skoro až na hranici podvýživy.

Chcela som dosiahnuť prirodzenú sladkosť bez toho, aby som musela siahnuť po sladidle a tak som začala sladiť iba ovocím.

Rozhodla som sa preto ukázať vám 10 jednoduchých cukor free receptov, ktorých príprava vám napriek ranným naháňačkám zaberie skutočne minimum času.

K cukrfree dietě jsem se dopracovala kvůli chronické kvasinkové infekci. Největší problém pro mě bylo vynechat sladké snídaně, na které jsem byla léta zvyklá. Díky tomuto e-booku už se ale sladkých snídaní nemusím zříkat, ba naopak. Osobně mě nadchlo, že tato kuchařka neobsahuje opravdu žádné náhražky cukru v podobě různých přírodních sladidel a sirupů, všechny recepty jsou doslazované pouze ovocem. Navíc jsou opravdu jednoduché a rychlé. A co je skvělé, že tyto cukrfree snídaně zachutnaly i mým dětem. Doporučuji všem, kdo chtějí přejít na udržitelný zdravý životní styl i jako zpestření všedního jídelníčku:-)
Tereza Lerch Davídkováporodní asistentka a laktační poradkyně, maminka čtyř dětí www.mamsway.cz

Koľko receptov e-kniha obsahuje?

E-kniha ponúka 10 jednoduchých časovo nenáročných receptov.

V jednoduchých krokoch vám predstaví raňajky na každý deň v rôznych obmenách. V prvom rade vám e-kniha ukáže spôsob, ako láskavým nenásilným spôsobom upustiť od cukru bez zbytočných omáčok. Priamo vás teda premostí k príprave raňajok s detailným popisom krok za krokom.

Všetky recepty sú:

 • Bez lepku
 • Bez mlieka
 • Bez orechov
 • 100% vegánske

 

Čo vám e-kniha prinesie?

 

 • E-kniha vám jednoduchým spôsobom ukáže, ako docieliť sladkosť raňajok bez pridaného cukru, medu či iného sladidla.
Děkuji moc za krásnou kuchařku s jednoduchými recepty na sladkou snídani. Procházím teď postupnou změnou stravování a tohle je přesně to co jsem potřebovala. Jako máma čtyř kluků nemám moc času na sebe, a tak jednoduché recepty na dobroty, které jsou hotové za pár minut, jsou pro mě jednoznačně výhra. Ještě jednou moc děkuju.
Bára Veseláwww.veselabara.cz

Aké benefity vám prinesie cukor free diéta?

Viem, všade píšu, že príliš veľa cukru škodí zdraviu. To tvrdia všetci 🙂 Čo sa však stane s vašim telom, keď vysadíte cukor? Tieto benefity si môžete naozaj overiť na vlastnej koži:
 • Vyčistia sa vám čuchové bunky
  Ostanete veľmi citliví na pachy a to, čo ste doteraz považovali čerstvé, zrazu budete vedieť s určitosťou správne kategorizovať.
 • Zaznamenáte menší počet depresívnych nálad
  Po vysadení cukru sa vám pocity depresie budú vyhýbať oblúkom.
 • Začnete pozorovať mladistvejšiu mleť
  Tým, že vysadíte cukor, ktorý deformuje kolagén, vráti sa vašej pleti prirodzená elasticita.
 • Kvalita sa odrazí aj na vašom spánku
  Spozorujete kvalitný neprerušovaný spánok.
 • Zvýši sa vám energia, aj napriek zníženej konzumácii sacharidov
  Čo sa prejaví nielen na vašom pracovnom výkone, ale aj zníženej únave.
 • Zníži sa vám chuť na sladké
  Po sladkých raňajkách bez cukru si na sladkosť počas dňa už skoro vôbec ani nespomeniete.

Koľko e-kniha stojí?

Cena e-knihy je 7,90 €

Chcem, aby vám tento životný štýl zmenil život tak, ako ho zmenil mne, preto vám e-knihu ponúkam za nízku cenu, aj keď som si vedomá, že jej hodnota je skutočne vyššia.

Pýtate sa: Je táto e-kniha vhodná pre mňa?

E-kniha je pre vás vhodná, ak:

 • túžite láskavým spôsobom obmedziť alebo úplne vylúčiť cukor zo svojho jedálneho lístka
 • máte intoleranciu na laktózu, kazeín, lepok, pšenicu, bielok, žĺtok, orechy a i. Je vhodná teda aj pre vegánov.
 • milujete sladké raňajky

Ako raňajkovú kuchárku ohodnotili jej čitatelia?

V tejto e-knihe som našla úplne jednoduché, pritom tak nevšedné mlsky. Sama som bola milo prekvapená, aké rýchle a očiam lichotivé raňajky sa dajú vytvoriť. Je plná inšpirujúcich receptov, napr. obľúbených teplých kaší a pudingu. Jednoznačne idem hneď aj vyskúšať! Aj keď nie som úplne cukor free, ale snažím sa cukor obmedzovať. Pre mňa úplne nové chute. Rozhodne to idem raz za radom vyskúšať a naservírovať aj mojim deťom 8 a 5 rokov. Dám vedieť ako mojich chlapcom chutilo 😉
Gabi Marczelováwww.gabimarczelova.sk
Bez dobrých raňajok z domu neodídem, a tak tento eBook od Dagi prišiel ako na zavolanie! Raňajky sú veľmi pestré, a rýchlo pripraviteľné – väčšinou do 10 – 12 minút. Páči sa mi, že v týchto 10-tich receptoch ponúka kombinácie potravín, ktoré by mne ani vo sne nenapadlo skombinovať – napríklad avokádo s banánom, či hrušku s quinoa. Baví ma tiež objavovať nové potraviny, ako je napríklad pufovaná quinoa, tapioková krupica či cirokové vločky. Upozornenie – nečítajte tento eBook, keď ste hladní. Prečo? Pretože pôjdete do obchodu a nakúpite všetky ingrediencie, ktoré Dagi v týchto receptoch spomína, aby ste si ich mohli hneď pripraviť! 🙂
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk

Pýtate sa:

 • Naozaj silne milujem cukor, budú pre mňa tieto cukor free raňajky vhodné?
  S cukrom máme spojenú veľmi silnú emóciu a predstava cukor free raňajok môže aj vo vás vyvolávať pochybnosti až odpor. To je prirodzená reakcia nášho mozgu na niečo nové. Mala som to úplne rovnako. Táto e-kniha je vhodná nielen pre ľudí, ktorí si chcú rozšíriť možnosti prirodzenejšieho spôsobu sladenia, ale aj pre tých, ktorí chcú cukor výrazným spôsobom obmedziť. Po vyskúšaní receptov však zistíte, že sladkú chuť viete naozaj docieliť aj ovocím.
 • Čo ak sa mi e-kniha nebude páčiť?
  V prípade, že vám e-kniha neprinesie to, čo sľubuje, vrátim vám do 14 dní od jej zakúpenia peniaze v hodnote, za akú ste ju kúpili.
V prípade akýchkoľvek problémov s objednávkou ma kontaktujte na dagmar@dagmarcanigova.sk
Dagmar Rakovická Čanigová