• Chceli by ste sa plnohodnotne stravovať aj napriek širokej škále potravinových obmedzení?
  • Trápi vás neustály pocit hladu pri potravinovej intolerancií?
  • Dochádza vám inšpirácia pri vašom každodennom stravovaní?

Veľmi dobre poznám pocit hladu, ktorý ma sprevádzal v začiatkoch mojej eliminačnej diéty, keď mi zistili 32 potravinových intolerancií. Zo dňa na deň som musela obmedziť akékoľvek mliečne výrobky, obilniny s lepkom, vajíčka, orechy ako mandle, pistácie, kešu a navyše aj ryžu, zemiaky a mnoho strukovín.

O dva roky neskôr sa k tomu pridala aj pozitívna Candida a ja som prestala úplne sladiť cukrom.

Poznanie, že jedlo dokáže byť pri správnych informáciach liekom ma inšpirovalo k napísaniu dvoch receptových eBookov, v ktorých sa delím o svoje najlepšie a rokmi overené recepty.

Kto som?

Volám sa Dagmar Rakovická Čanigová a od roku 2018 pomáham druhým nájsť si nový spôsob stravovania pri potravinových intoleranciách. Sprevádzam ľudí na ich ceste za lepším zdravím a inšpirujem novými možnosťami stravovania, aby každý mohol dovoliť jedlu stať sa jeho liekom.

Už je to viac ako 4 roky, čo som svoju stravu zmenila a zbavila som sa zdravotných problémov, ktoré ma trápili už od dospievania. Jednalo sa napr. o atopickú dermatitídu (ekzém), ale aj dlhodobé tráviace ťažkosti. 

Keď som sa skúsila vrátiť k môjmu pôvodnému spôsobu stravovania, príznaky sa mi opäť vrátili. To ma utvrdilo v tom, že eliminačná diéta je pre mňa skutočne prospešná. Začala som experimentovať, aby som mala skutočne bohatý jedálniček, ktorý je pri potravinovej intolerancií priam nevyhnutný.

Dovolila som si preto stravovať tak, aby som svojmu telu neubližovala a nezaťažovala ho tým, čo mu vedome škodí. Zostavila som si stravovanie, ktoré nie je obmedzujúce, navyše je aj chutné a nutrične bohaté. O svoje najlepšie recepty sa delím v eBookoch Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancií a Lahodné raňajky na každý deň: 10 cukorfree receptov.

Všetky recepty v eBookoch sú:

  • Bez použitia živočíšneho mlieka a sú teda vhodné aj pri intolerancií na kazeín (mliečnu bielkovinu) a laktózu (mliečny cukor).
  • Bez lepku, pšenice či iných obilnín s lepkom.
  • Bez vajec, orechov a iných alergénov.

Možno si myslíte, že bez cukru, lepku, mlieka, vajec, ryže, kukurice, či ďalších potravín sa normálne jedlo nedá snáď ani pripraviť. To si myslela aj Andrea, kým nevyskúšala recepty v eBooku Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancií ☺️

Keď som sa dozvedela o mojej potravinovej intolerancii, takmer sa mi zrútil svet. Nevedela som si predstaviť, čo budem konzumovať, z čoho budem žiť :-). V kníhkupectvách som hľadala vhodné tituly, ktoré ma však vždy rýchlo odradili, nakoľko sa väčšinou zoširoka a teoreticky venovali problematike potravinových intolerancií. Ja som však potrebovala rýchlu odpoveď na môj problém, t.j. čo mám jesť a ako zmeniť svoje stravovacie návyky. A presne o tom je tento skvelý eBook, ktorý ide hneď k veci, bez zbytočných omáčok. Nájdete v ňom široké spektrum zaujímavých a jednoduchých receptov. Recepty sú graficky nádherne prepracované, veľmi prehľadne rozčlenené s podrobným popisom príprav jednotlivých jedál na každú príležitosť. Tento eBook je nielen pastvou pre oči, ale i chuťové poháriky. Pri jeho čítaní doslova začnete prehodnocovať svoj doterajší spôsob stravovania a začnete sa zaujímať o celkom iné potraviny. Je to veľmi poučná knižka a receptár v jednom. Pokiaľ trpíte akýmikoľvek tráviacimi ťažkosťami a nepohodlím, doporučujem si tento eBook určite zaobstarať!
Andrea Schultewww.nemcinovo.sk

V čom sú tieto eBooky jedinečné?

Možno aj vás trápia nielen potravinové intolerancie, ale aj premnožená kvasinka Candida Albicans. Skutočnosť, že musíte vylúčiť z jedálnička niekoľko základných problematických potravín, rieši problém iba čiastočne pri premnoženej kvasinke Candida.

EBook Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancii ponúka viac ako 50 receptov, ktoré sú vhodné pri intolerancií na mlieko, lepok, vajíčka, mandle, kešu, pistácie, ryžu, zemiaky a aj pivovarské kvasnice.

Možno aj vy milujete na raňajky sladké kaše a predstava, že by ste sa mali vzdať cukru vás desí. EBook Lahodné raňajky na každý deň - 10 cukorfree receptov vás láskavým a hlavne nenásilným spôsob naučí pripravovať si raňajky bez akýchkoľvek sladidiel iba s použitím ovocia. Predstavuje 10 jedinečných receptov, ktoré sú kompletne vegánske a navyše aj bez orechov.

 

Koľko eBooky stoja?

Každý eBook som doteraz predávala zvlášť.

Cena eBooku Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancií je 18 €

Cena eBooku Lahodné raňajky na každý deň - 10 cukorfree receptov je 7,90 €

Ich hodnota je teda 25,90 €.

Moju prácu vnímam ako svoje poslanie a  preto chcem, aby sa výsledok toho, čo robím dostal všade tam, kde ho potrebujú a aby v tom cena nebola prekážkou.

Cena dvoch eBook s viac ako 60 receptami je 22,90 €

Viem, že hodnotu zdravia a radosť z varenia, ktorú vám prinesú tieto eBooky, oceníte hlavne pri ušetrenom čase a vychutnávaní si vášho života s kvalitným jedlom aj pri potravinovej intolerancií.

Tieto eBooky sú pre vás, ak:

  • Milujete jedlo a chcete viesť plnohodnotný život aj pri potravinovej intolerancii.
  • Túžite láskavým spôsobom znížiť konzumáciu cukru, ale bojíte sa, že bez sladidla to nebude ono.
  • Chcete si spestriť život novou stravou, ktorá poteší vaše chuťové poháriky a pomôže vám dodržiavať vašu eliminačnú diétu.

Spolu vám eBooky prinesú viac ako 60 receptov pri potravinovej intolerancii na mlieko, lepok, vajíčko, orechy, ryžu, zemiaky a i.

Nájdete v nich kopec inšpirácie od smoothie, cez lievance, banánový chlieb, snack, chutné krémové polievky, jedlá z rýb, z mäsa, recepty z kvásku až po (ne)majonézový šalát či medovníky.

Presvedčte sa sami, že život s potravinovou intoleranciou vie byť skutočne plnohodnotný a rozmanitý.

Som si istá, že z repertoáru receptov si na každý deň niečo vyberiete 🤗

Na čo sa môžete tešiť v eBooku Lahodné raňajky na každý deň - 10 cukorfree receptov? 🤗


Čo vás čaká v eBooku Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancií? 🤗

Možno vás zaujíma:

Čo ak niektoré ingrediencie nebudem vôbec poznať?

Pri tomto štýle varenia sa zoznámite s viacerými možno pre vás už známymi a možno úplne novými ingredienciami. V eBookoch sú na viaceré ingrediencie internetové odkazy, aby ste si vedeli spraviť prehľad o cene danej potraviny a jej využitie. Varenie je však o nových chutiach a možnostiach a určite vám eBooky prinesú nový pohľad na vaše možnosti, ktoré sa vám teraz môžu zdať obmedzené.

Mám intoleranciu na laktózu, budú pre mňa eBooky prospešné?

Všetky recepty sú zostavené bez živočíšneho mlieka. Preto použité ingrediencie neobsahujú ani laktózu, kazeín či bielkovinu kravského, ovčieho, kozieho či byvolieho mlieka.

Mám aj iné intolerancie než tie, čo uvádzate. Nájdem si v eBookoch aj tak pre mňa vhodné recepty?

Recepty sú zostavené tak, aby vyhoveli širokému spektru a rôznym kombináciám potravinových intolerancií. Všetky recepty sú bez použitia lepku, kazeínu, vajíčka, hrachu, kukurice, ryže a ďalších alergénov. Recepty sú zostavené tak, aby vyhoveli aj pri intolerancií na pivovarské alebo pekárenské kvasnice a aj pri čoraz častejšej intolerancií na kukuricu.

Čo ak sa mi eBooky nebudú páčiť. Mám záruku vrátenia peňazí?

Samozrejme, v prípade, že eBooky nenaplnia vaše očakávania, do 14 dní od úhrady máte nárok požiadať o vrátenie peňazí bez udania dôvodu.


Čo o eBooku Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancií napísali jeho čitatelia?

Na tento ebook som sa tešila a nevedela sa ho dočkať! Dagmar a jej alternatívnu prípravu jedál sledujem viac ako pol roka. Vždy, keď som videla nejaký jej nový recept na fotke, zbiehali sa mi slinky. Navyše – jedlá sú pripravované zo surovín vhodných pre ľudí s potravinovými intoleranciami. Uvedomujem si, že ako píše aj Dagmar, nie je jednoduché prejsť na takýto typ stravovania. Potrebujeme zháňať suroviny, naučiť sa ich kombinovať a pripravovať, vedieť ako ktoré nahradiť. A preto je podľa mňa tento eBook super: nájdete v nom už overené recepty a vhodné kombinácie. Takže bonusová výhoda - nemusíte už pátrať kade-tade na internete.
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Když jsem zjistila, že musím z jídelníčku vynechat některé potraviny, nevěděla jsem, co pořád vařit. Stále jsem jedla stejná jídla, která se mi časem omrzela. Pak jsem ale narazila na eBook Jedlo ako liek - 50+ receptov pri potravinovej intolerancii a mám po problému. EBook je krásně a přehledně zpracovaný. Obsahuje spoustu různých receptů - s masem, bez masa, dezerty... Vybere si opravdu každý. Recepty obsahují srozumitelné postupy přípravy, díky kterým je vaření radost a výsledkem skvělý chuťový zážitek.
Márie Švecová
Chvalim autorku👍👍 Mam bezlepkovu dietu a nemusela som dlho rozmyslat ci si ebook kupim alebo nie, bola som zvedava co je vnutri a nelutujem. Dakujem Dagmar Čanigová za inspiraciu🙂 Slintala som nad kazdou fotkou, a tlieskam napadom na moderne recepty👏konecne sviezi zavan v mojej kuchyni😊 uz len najst niekoho kto mi to vsetko uvari😄 S potesenim zacnem aj sama, rovno dezertami lebo tie ma dostali😉
Žaneta Lehoczka
Waw, som nadšená. Myslela som si, že som pri mojej potravinovej intolerancii odkázaná je jednotvárne jedlo. Potom mi prišiel pod ruku tento super eBook a našla som tam také jedlá ako je kulajda, koložvárska kapusta, majonézový šalát, rôzne polievky a dezerty. Ja už som aj zabudla, ako niektoré jedlá chutia. A teraz si ich môžem znovu uvariť. Super. A čo viac, všetky recepty sú doplnené o zoznam ingrediencií a pracovný postup. ďakujem, konečne viem, čo môžem jesť a keď mi dochádza inšpirácia na varenie jednoducho otvorím eBook a je to. Môžem ho naozaj iba vrelo odporučiť, ľudia s potravinovými intolerancii mi isto dajú za pravdu, že takýto eBook je k nezaplateniu. Ďakujem!
Gabika Remšíkovawww.gabikaremsikova.sk
Dagi, děkuji za tvou úžasnou kuchařku plnou lákavých fotek a detailně popsaných receptů! Některé už jsem vyzkoušela a na některé se vyloženě těším, až je zkusím, jako třeba Foccaciu a recepty s mořskými plody, které nejsem zvyklá vařit! Pohanková kaše nadchla děti, já si zase vychutnala jahodové smoothie. Husté zeleninové polévky vařím často a tady jsem našla zajímavé obměny. Batátové hranolky a cuketové špagety jsou neuvěřitelně dobré! Objevila jsem díky tobě nové ingredience, jako spoustu druhů mouky! Doporučuji úplně všem, i těm, kdo žádné intolerance nemají, protože díky téhle kuchařce budete mít opravdu pestrý jídelníček.
Alena Palasová, Pilates a jóga s citemwww.alenapalasova.cz
Ďakujem veľmi pekne , že ste napísali túto knihu a ja ju teraz môžem mať. Kniha je naj naj naj👍👌 Takú vynikajúcu knihu som ešte nikdy nemala. Recepty sú fantastické.
Zuzana C.
Veľmi mi pomáhajú odkliky v receptoch na obchody, kde jednotlivé potraviny môžem kúpiť. O mnohých “náhradných” potravinách som predtým nemala ani potuchy. Recepty od Vás sú úžasné. Som veľmi rada, že som natrafila na Vaše recepty, veľmi mi to pomáha pri varení/ stravovaní. Manžel je “všežravec” , sem-tam ochutná z môjho a chutí mu. Ďakujem, že sa s nami delíte o skúsenosti.
Katka G.

Ako sa eBook Lahodné raňajky na každý deň - 10 cukorfree receptov páčil čitateľom?

V tejto e-knihe som našla úplne jednoduché, pritom tak nevšedné mlsky. Sama som bola milo prekvapená, aké rýchle a očiam lichotivé raňajky sa dajú vytvoriť. Je plná inšpirujúcich receptov, napr. obľúbených teplých kaší a pudingu. Jednoznačne idem hneď aj vyskúšať! Aj keď nie som úplne cukor free, ale snažím sa cukor obmedzovať. Pre mňa úplne nové chute. Rozhodne to idem raz za radom vyskúšať a naservírovať aj mojim deťom 8 a 5 rokov. Dám vedieť ako mojich chlapcom chutilo ;)
Gabi Marczelováwww.gabimarczelova.sk
K cukrfree dietě jsem se dopracovala kvůli chronické kvasinkové infekci. Největší problém pro mě bylo vynechat sladké snídaně, na které jsem byla léta zvyklá. Díky tomuto e-booku už se ale sladkých snídaní nemusím zříkat, ba naopak. Osobně mě nadchlo, že tato kuchařka neobsahuje opravdu žádné náhražky cukru v podobě různých přírodních sladidel a sirupů, všechny recepty jsou doslazované pouze ovocem. Navíc jsou opravdu jednoduché a rychlé. A co je skvělé, že tyto cukrfree snídaně zachutnaly i mým dětem. Doporučuji všem, kdo chtějí přejít na udržitelný zdravý životní styl i jako zpestření všedního jídelníčku:-)
Tereza Lerch Davídkovápôrodná asistentka a laktačná poradkyňa www.mamsway.cz
Bez dobrých raňajok z domu neodídem, a tak tento eBook od Dagi prišiel ako na zavolanie! Raňajky sú veľmi pestré, a rýchlo pripraviteľné – väčšinou do 10 – 12 minút. Páči sa mi, že v týchto 10-tich receptoch ponúka kombinácie potravín, ktoré by mne ani vo sne nenapadlo skombinovať – napríklad avokádo s banánom, či hrušku s quinoa. Baví ma tiež objavovať nové potraviny, ako je napríklad pufovaná quinoa, tapioková krupica či cirokové vločky. Upozornenie – nečítajte tento eBook, keď ste hladní. Prečo? Pretože pôjdete do obchodu a nakúpite všetky ingrediencie, ktoré Dagi v týchto receptoch spomína, aby ste si ich mohli hneď pripraviť! :)
Zuzana Šuplatováwww.zuzanasuplatova.sk
Děkuji moc za krásnou kuchařku s jednoduchými recepty na sladkou snídani. Procházím teď postupnou změnou stravování a tohle je přesně to co jsem potřebovala. Jako máma čtyř kluků nemám moc času na sebe, a tak jednoduché recepty na dobroty, které jsou hotové za pár minut, jsou pro mě jednoznačně výhra. Ještě jednou moc děkuju.
Bára Veseláwww.veselabara.cz
V prípade akýchkoľvek problémov s objednávkou ma kontaktujte na dagmar@dagmarcanigova.sk
Dagmar Rakovická Čanigová